Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Palamós International Optimist Trophy 2016

Zakończyła się XXVII edycja Palmos Optimist Trophy i tym samym zakończyło się 10-dniowe „optymistyczne” zgrupowanie w Hiszpanii. Kolejny etap przygotowań do zbliżającego się sezonu już za nami. Dzięki intensywnej pracy całego zespołu z Trenerem Przemkiem Strusiem na czele, coraz częściej optymistycznie spoglądamy w przyszłość :)
To były bardzo wymagające regaty. Trzy dni dobrego ścigania i osiem wyścigów dało nam wiele emocji. Przy tym niesamowita stawka, prawie sześciuset żeglarzy z różnych zakątków świata. Poziom sportowy tych zawodów był bardzo wysoki.
Dobra organizacja, świetne zdjęcia, obszerne relacje każdego dnia. To wszystko sprawiło, że nawet będąc w domu, choć przez chwilkę można było poczuć namiastkę tego wielkiego wydarzenia. Tym razem pogoda nie spłatała figla i udało się rozegrać prawie wszystkie zaplanowane wyścigi.
Palamos Trophy to regaty, które na stałe wpisały się w kalendarz najlepszych imprez regatowych świata w klasie optimist.
Wiele klubów z poza Europy bardzo chętnie w lutym gości w Hiszpanii, co podnosi rangę tych regat.
Świetna baza noclegowa, przestronna marina, dobry klimat i znakomite warunki do żeglugi.
Cóż więcej trzeba ?!! Zresztą Palamos już od dawna jest bazą wypadową dla wielu europejskich klubów.
Co do regat to Filip ukończył je na bardzo dobrym 37 miejscu. Uznajemy ten wynik za bardzo satysfakcjonujący. Istotne jest to, że On sam stwierdził, że żeglowało mu się tu bardzo dobrze i zrobił następny duży krok do przodu. I właśnie to jest w tej całej zabawie najważniejsze!
Walka o podium trwała do ostatniego wyścigu. To ostatni 8 start wyłonił zwycięzców.
Zwyciężyła Włoszka: Bergonzini Gaia, II miejsce: Lászlófy Levente – Węgry i na III miejscu także Węgier De Jonghe Arthur
Wielkie, wielkie gratulacje dla zwycięzców, a także dla wszystkich uczestników.
Co do naszych najbliższych planów to są bardzo ambitne. Już w połowie marca kolejne starty na dużych imprezach międzynarodowych. Zaczynamy od Chorwacji, by następnie przenieś się do Włoch i wziąć udział w największych regatach Świata w klasie optimist  XXXIV Lake Garda Optimist Meeting.
Trzymajcie kciuki !!!!!
My nie zwalniamy tempa :)