Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Crewsaver Cup 2015-Optimist Extreme Hobby.

Zakończyły się trwające od piątku Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist Crewsaver Cup 2015. Tym razem impreza odbyła się w Dziwnowie, a nie jak w poprzednich edycjach w Kamieniu Pomorskim. Moim skromnym zdaniem zmiana akwenu z Zalewu Kamieńskiego na Bałtyk podniesie atrakcyjność i poziom tych regat. Tym razem Dziwnów gościł zawodników z Niemiec, Szwecji, Danii, Rosji, Litwy i Polski. Przez trzy dni prawie trzystu optimiściarzy ścigało się w znakomitych żeglarskich warunkach. Piękna słoneczna pogoda w ostatnich dniach lata dała nam masę radości. Tego nam było trzeba.
Każdego dnia regat mieliśmy wiatr. W piątek trzy dobre wyścigi 12-15 węzłów. Sobota mniej wietrzna i tylko jeden start. Za to w niedzielę wiatru już od rana był pod dostatkiem. Pełne 20 węzłów i metrowa fala zweryfikowały umiejętności zawodników. To była Mega jazda!
Jadąc do Dziwnowa wiedzieliśmy, że Filip ma „Gaz „, że jest szybki i dobrze przygotowany. Obawiałem się jedynie, czy po tak długim i wyczerpującym sezonie jest w stanie udźwignąć ciężar tych zawodów i czy warunki pogodowe pozwolą na osiągnięcie sukcesu. Teraz już wiem, po wielu latach ciężkiej i mozolnej pracy zawodnika i Trenerów, osiągamy zamierzone cele. Po analizie całych regat, jesteśmy świadomi, że do zwycięstwa zabrakło bardzo, bardzo mało. Kilka wyścigów było na najwyższym poziomie. Po rozmowie z Trenerami już po pierwszym dniu wiedzieliśmy, że te regaty będą należeć do Filipa. Poziom motywacji, pewność siebie, skuteczność na 100%. W ostatnich dwóch niedzielnych startach trochę zabrakło, ale takie jest właśnie żeglarstwo. Wiemy nad czym mamy pracować w zimę i jakie elementy poprawić.
Ostatecznie Filip zakończył te regaty na wysokim trzecim miejscu.
Zwycięzcą MM PSKO został Valentin Müller GER 13520 , drugi był  Roko Mohr GER 13521,
a trzeci –Filip Szmit POL 1827.
1
Co do organizacji Crewsaver Cup, jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Piękna i przestronna Marina, masa wolontariuszy, nowatorskie rozwiązania. Ludzie sympatyczni i uśmiechnięci.
Poziom sportowy wysoki. Doświadczenia jakie wywieźli zawodnicy-ogromne.
Wydaje się, że coraz to większymi krokami zbliżamy się do czołówki europejskiej i niech tak zostanie.
W Dziwnowie także wybrano nowy Zarząd PSKO. Na stanowisku Prezydenta bez zmian. Tomasz Figlerowicz nadal będzie pełnił tę funkcję. I dobrze :-)
Zarząd Stowarzyszenia: Przemysław Struś V-ce Prezydent, Arkadiusz Lenkowski – skarbnik, Artur Burdziej – sekretarz, Arkadiusz Komorowski – członek zarządu ds. regulaminów i Barbara Dziekańska – członek zarządu. Gratulacje.
Dziękuję Wszystkim za te trzy dni. Było wspaniale. JJ za pyszną poranną kawkę, Julkowi i Kasi za towarzystwo. Bogdanowi za długie rozmowy o żeglarstwie. Wszystkim Trenerom i organizatorom. Dzięki Wam to był wspaniały weekend.
Dla Marka Wilczka i Marka Karbowskiego za fantastyczne Kadry i Extreme Hobby za wsparcie.
I jeszcze ważny temat. MM PSKO to ostatnie regaty zaliczane do Pucharu Polski.
Filip kończy ranking na 1 miejscu.
www.wama-sport.pl o nas :)
2
 _MG_0495

Prezydent PSKO Tomasz Figlerowicz & Filip Szmit

Pierwsza fota, na której jestem! Dzięki Wilku!!! www.saillens.pl

Chłopiec z plakatu. foto: Wilku

fot: M.Karbowski

fot: M.Karbowski

fot: M.Karbowski

 Dziwnów – miejsce dla żeglarzy!!! Wszędzie nas pełno!
Julka! Co Ty tu robisz ?! ;) 
Dziwnów 13

fot: A.Komorowski

 … z innej beczki :) Długo oczekiwana przesyłka z Poczty Polskiej. Jestem fanatykiem Optimista!!!
 _MG_0498_MG_0497