Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

I wszystko gra :)

W niedzielę zakończyła się trzecia i ostatnia już Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w klasie optimist. Start obejmował trzy próby w Dziwnowie,Giżycku-Puchar Trzech Ryb i Charzykowy. W Giżycku niestety z powodu braku wiatru regaty się nie odbyły. Udało się nam przeprowadzić tylko jeden wyścig.
Ostatecznie Filip zdominował dwie imprezy, plasując się odpowiednio – Dziwnów 1 miejsce, Charzykowy 2 miejsce.
Jezioro Charzykowskie przywitało zawodników silnym wiatrem dochodzącym do 25 węzłów. Według Filipa żegluga na tym akwenie jest bardzo trudna.
Silne porywy i ciągłe zmiany kierunku wiatru wymuszały na zawodnikach max koncentracji i ciągłej analizy sytuacji na akwenie. Pływanie w tych warunkach było dla wszystkich nie małym wyzwaniem. Pierwszego dnia przeprowadzono cztery wyścigi, a w sobotę w sprzyjających warunkach następne cztery. Eliminacja właściwie zakończyła się już w sobotę. W niedzielę zabrakło wiatru. Osiem dobrych startów dało Filipowi srebrny medal.
Obecnie Kadra Narodowa w składzie Filip Szmit, Wiktor Kamiński, Paweł Abramowicz, Filip Miłoszewski i Tytus Butowski, Reprezentanci na Mistrzostwa Świata w Dziwnowie trenują pod okiem trenera Chkż Chojnice Karola Jączkowskiego do regat drużynowych. W trakcie trwania Mistrzostw Świata, dwa dni  zarezerwowane są na rozegranie Drużynowych Mistrzostw Świata.
Julia z Hanią zaliczyły zgrupowanie Kadry Narodowej klasy 420 w Górkach Zachodnich, kilka dni odpoczynku i od niedzieli zaczynają ostatnie treningi przed Mistrzostwami Europy Juniorów w Bułgarii.
Wiktoria nasz najstarsza córka, była zawodniczka Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego w klasie optimist, załogantka i sterniczka klasy 420, w czasie wakacji szkoli najmłodszych adeptów żeglarstwa, zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej. Stwierdziła, że sprawia jej to masę satysfakcji i jest podekscytowana nowym wyzwaniem.
Czyli mniej więcej wszystko mamy poukładane :-)
Layout 1

S.Kędzierski – Gazeta Giżycka

tomek3

fot. M. Karbowski

 I jeszcze aktualny ranking Pucharu Polski Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist 2015. Nie ukrywam, jedziemy na pełnym gazie :)
Layout 1

źródło: psko.pl