Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Grudzień !!! My jednak nie zwalniamy tempa :)

Imperia Winter Regatta 2015. Ostatni sprawdzian za nami.
Doskonale spisała się załoga klasy 420 Julia Szmit & Hanna Dzik w zakończonych w ubiegłym tygodniu regatach IWR we Włoszech. Zapowiadana wysoka frekwencja dopisała organizatorom. Na starcie klasy 420 pojawiło się  ponad 60 załóg damskich i 90 męskich. Z uwagi na to,że w przyszłym roku  w San Remo w lipcu odbędą się Mistrzostwa Świata , wręcz obowiązkowo musieliśmy się tam zameldować, mimo że harmonogram mamy bardzo napięty.
Dziewczyny Julia z Hanią zaprezentowały bardzo wysoka formę zajmując ostatecznie 10 miejsce. Z  każdym wyścigiem apetyt na medal był coraz większy. Ostatecznie jednak to ostatni wyścig zaważył na końcowym rezultacie.
Risultati-420l-8-12-2015-1
Warunki na akwenie były trudne. Częste zmiany kierunku wiatru,krótka linia startu i duży tłok, do tego niska temperatura komplikowały życie zawodnikom. Wyniki naszych załóg są zadowalające. Agnieszka Urbaś & Kasia Romaniuk zajęły 35 miejsce i Panowie Maciej Krusiec  i Radecki Rafał 28 , Olko Grzegorz & Jaszczuk Ignacy 40 miejsce.
Z relacji zawodników wynika,że współpraca z Trenerem Kubą Antoniakiem układała się wzorowo.
Oprócz samego żeglowania przez cały okres zgrupowania zawodnicy pracowali także nad poprawieniem kondycji i sprawności fizycznej.
IMPERIA

Foto: www.ycim.it

IMPERIA 1

Foto: www.ycim.it

IMPERIA 2

Foto: www.ycim.it

Był to już ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata Juniorów ISAF Malezja. We wtorek po powrocie z Imperii mieliśmy kilkanaście godzin na przepakowanie i już w środę ekipa Sailing Team Poland odleciała do Hong Kongu. Skład kadry: 29-er Sawicki & Jaworski i Malzacka & Micińska,420 Szmit & Dzik i Olko & Jaszczuk,RSX Grochowski,Laser Kwaśna i Rodziewicz, Trenerzy Paweł Nowakowski i Daniel Dołęga. W Hong Kongu zawodnicy będą trenować do 25 grudnia potem przenoszą do Langkawi w Malezji na akwen MŚ.
Hong Kong 1Hong Kong
W tym samym terminie Kadra Narodowa w klasie optimist  z Trenerem Przemkiem Strusiem przebywała na zgrupowaniu na Majorce.
Niestety szczęście im nie dopisywało. Kilka dni treningowych przy słabym wietrze i zupełny jego brak w 65 Trofeo Ciutat de Palma. Niestety Regaty nie zostały rozegrane. Szkoda, na starcie stanęło ponad 400 zawodników z całej Europy. No cóż takie jest żeglarstwo.Bez wiatru ani rusz :-)
Mimo wszystko Filip z Majorki wrócił bardzo zadowolony i zmotywowany.
Obecnie chłopcy: Filip ,Kuba Gołębiowski,Sławek Kapałka,Patryk Kosmalski,Mateusz Grzempa przebywają na zgrupowaniu kondycyjnym w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem pod opieką trenera Marka Karbowskiego. Widać że nie próżnują :-)
góry 1

Foto:Marek Karbowski

góry 2

Foto:Marek Karbowski

góry 3

Foto:Marek Karbowski

góry 4

Foto:Marek Karbowski

góry 5

Foto:Marek Karbowski