Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Trofeo Jean Bertrand 2016 – Yacht Club San Remo :)

Dwudniowym ściganiem rozpoczęliśmy dziesięciodniowe zgrupowanie Kadry Narodowej w klasie 420 w San Remo.
Warunki we Włoszech wręcz idealne! Ciepło, temperatura powyżej 20 st. C i codzienna bryza, gwarantują idealne miejsce do rywalizacji.
Na starcie zameldowała się cała czołówka „420” Włochów, na czele z Mistrzynią Europy Juniorów- Veronica Ferraro i Giulia Ierardi, Mistrzem Świata- U 17, Edoardo Ferraro i Francesco Orlando, a także zwycięzcą EUROSAF Andrea Abruzzese i Fabio Boldrini.
Wyścigi w tym składzie gwarantowały wiele emocji. I tak też się stało!
29 października (sobota), wiatr z południowego- zachodu, o sile 9 węzłów pozwolił rozegrać trzy dobre wyścigi, natomiast w niedzielę powiało z południa i południowego-wschodu, 4-6 węzłów i udało się puścić 2 biegi.
Do końca byliśmy świadkami bardzo emocjonującej rywalizacja między załogami : Veronica Ferraro, a Julii Szmit. Ostatecznie z przewagą 2 punktów zwyciężają Włoszki.
„…To był bardzo dobry start w naszym wykonaniu” , stwierdziły po zakończeniu Julia i Hania. ” O wygranej Włoszek zadecydował ostatni wyścig. Bardzo mało brakowało do naszego zwycięstwa, mimo wszystko uważamy, że jest to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata ISAF w Auckland.”
Świetnie zaprezentowała się także nasza męska załoga z OKŻ Olsztyn, Kacper Paszek& Bartosz Reiter, zajmując 6 miejsce. W dziesiątce zameldował się jeszcze Jakub Gołębiowski z Filipem Szmitem MOS Iława/ MBSW UKŻR Giżycko.
Brawo Polacy!!
Na zakończenie Prezydent YC San Remo, Beppe Zaoli i Dyrektor Sportowy Michele Orlando, powiedzieli, „…gratulacje dla wszystkich zespołów !!! był to dobry początek sezonu 2017!  ” I oczywiście mieli rację, początek nowego sezonu tuż, tuż.
Przed nami  jeszcze kilka dni zgrupowania. Mamy okazję potrenować z ekipą włoską. Team z Polski liczy dziewięć załóg i dwóch Trenerów, Pawła Nowakowskiego i Jakuba Antoniaka. Plany na sezon zimowy mamy bardzo ambitne :)
Wstępnie zakładają jeszcze cztery zgrupowania, połączone ze startami kontrolnymi właśnie na terenie Włoch. Najbliższy start już na początku grudnia w Imperia Winter Regatta w YC Imperia we Włoszech.
Czyli do roboty :)!
Wyniki

san remo2

Kilka Fotek z Trofeo Jean Bertrand: źródło YC San Reo.
Media o naszych startach :)
tomek-barwy-2
tomek-barwy-4