Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Trochę statystyk :)

Zakończyły się ostatnie Regaty zaliczane do Pucharu Polski w klasie 420. Puchar Macieja  Szosta na zalewie Zegrzyńskim przebiegał w iście jesiennej scenerii, w strugach deszczu i słabym wietrze. Ostatecznie udało się rozegrać tylko dwa wyścigi. Najwyższe miejsce na podium zajęła załoga Wiktoria Wróblewska i Karolina Bartoń. Drugie miejsce Julia Szmit i Hania Dzik. Prowadząca dotychczas w Pucharze Polski załoga męska Maciej  Krusiec / Rafał Radecki zajęła czwarte miejsce.
Ostatecznie dzięki temu Nasze Dziewczyny Julia&Hania POL 55652 po roku wspólnego żeglowania wygrywają, także w kategorii open, Ranking Pucharu Polski 2015.
Przed rozpoczynającym się sezonem taka opcja była jedynie w sferze marzeń. Dzięki wytężonej pracy zawodników, Trenera i Rodziców można osiągnąć naprawdę wiele.
Jesteśmy mocno zmotywowani do dalszej pracy. Ten sezon był niesamowity.
Mamy Mistrzostwo Polski, dziewczyny ścigały się na Mistrzostwach Europy i najważniejsze mamy kwalifikację na Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF, które odbędą się na przełomie roku w  Malezji. Tego chyba nikt się nie spodziewał.
Przed wylotem do Malezji zamierzamy jeszcze zaliczyć dwie duże międzynarodowe imprezy w San Remo i Imperii we Włoszech.
tomek julka
JH

Fot.: Wojciech Artyniew

JH1

Fot.: Wojciech Artyniew

JH2

Fot.: Wojciech Artyniew

Zamykamy także sezon startowy optimista. Jeszcze na początku listopada drużyna pod kierownictwem :) Marka Karbowskiego, jedzie bronić Pucharu i pierwszego miejsca wywalczonego w 2014 roku, na 28th Opti Team Cup 2015 Potsdamer Yacht Club do Berlina.
Jeżeli chodzi o sezon 2015 Filip nie pozostawił złudzeń kto jest najlepszy w kraju. Fantastyczny występ w Dziwnowie zapewnił mu w tym roku zwycięstwo w Pucharze Polski.
Czekaliśmy na to kilka lat! Warto było, nie żałujemy ani jednego dnia. Już nie możemy doczekać się przyszłego sezonu.
tomek 2
IMG_0467
Po powrocie z Berlina, chwila przerwy i od stycznia otwieramy nowy sezon startem w IX Trofeo Optimist Trophy Torrevieja i XXVII Palamos Trophy w Hiszpanii.
Czyli byle do wiosny !!!!!