Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Spełnione marzenia

Nikt mi tego nie powie, że są marzenia których nie da się zrealizować! Że jak bardzo się chce i z wielką determinacją dąży się do celu, to się ten cel osiągnie. Niemożliwe staje się możliwym.
Kilkanaście lat temu jak rozpoczynaliśmy przygodę ze sportem, z pewną zazdrością przyglądałem się najlepszym klubom w Polsce. Profesjonalny sprzęt, bardzo wysoki poziom sportowy zawodników, system szkolenia…
Po wielu latach teraz inni patrzą na nas. Mamy fantastycznych zawodników, trenerów. Jesteśmy wzorem do naśladowania.
Jakby mi ktoś powiedział, że za kilkanaście lat osiągniemy założony cel, powiedziałby wtedy, że jest to raczej niemożliwe.
Ciężka praca, determinacja w działaniu, zaangażowanie kilkunastu ludzi i zawodników, doprowadziły nas do sukcesu.
Dzisiaj w Giżycku w trakcie otwarcia Regat o Puchar Trzech Ryb Energa Sailing Cup, otrzymałem z rąk Prezydenta PSKO Tomasza Figlerowicza, pachnący jeszcze farbą drukarską nowy, coroczny informator Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Podczas inauguracji Prezydent Stowarzyszenia powiedział „… mam dla Was dwie wiadomości dotyczące informatora. Dobra jest taka, że go wreszcie mamy, a zła, że jeżeli w obecnym sezonie nie zmotywujecie się do napisania choćby jednej relacji z trasy regatowej, to go za rok nie wydamy.
To prawda, od innych oczekujemy wiele, natomiast w zamian nie dajemy nic. Mamy marzenia, ale właściwie chyba nie chcemy ich realizować. Mówimy o motywacji w sporcie, motywacji swoich dzieci, ale nic w zamian nie dajemy od siebie.
Otwierając informator zastanawiam się jak wiele trzeba z siebie dać, by osiągnąć sukces.

Niestety, na palcach ręki można policzyć zawodników, rodziców, którzy chcieliby podzielić się swoimi przeżyciami, swoimi przemyśleniami, czy wynikami sportowymi. Zapominamy, że jest to jeden z elementów całej układanki, drogi do sukcesu.
Napisanie kilku artykułów do informatora sprawiło nam wielką frajdę, ale przeglądanie go jeszcze większą satysfakcję.
Dla niewtajemniczonych, okładka zarezerwowana jest włącznie dla „Topowych Żeglarzy” :)
Okładka : Julia Szmit – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
w klasie Optimist, Multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy w Ice -Opti.
Tytus Butowski – Mistrz Europy i Mistrz Polski w klasie Optimist.

Kilka naszych tekstów do poczytania :)