Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego- wydarzenie na miarę XXI WIEKU!

Czym dla nas Regatowców jest Puchar PZŻ?
Jest oczywiście niezwykłym wydarzeniem! Imprezą z wielkimi tradycjami, ” mocnym uderzeniem”.
Organizowana z naprawdę wielkim rozmachem i promująca w doskonały sposób żeglarstwo regatowe w Kraju. Po tym wszystkim, chciałoby się napisać, żeglarstwo to styl życia. Ten sport narzuca nam pewne standardy, kreuje naszą osobowość!
To tu przyjeżdża czołówka żeglarzy, która we krwi ma ściganie.To miejsce, gdzie poziom adrenaliny gwałtownie wzrasta, gdzie ciśnienie zawodników, trenerów, rodziców, osiąga poziom krytyczny! :-)
Dwa tygodnie za nami. Regaty podzielone na dwa bloki. Klasy olimpijskie i nieolimpijskie. Ponad 600 żeglarzy wystartowało w tegorocznym Pucharze.
Tym razem akwenem regat był Zalew Wiślany w Krynicy Morskiej. Nowy, piękny, przestronny Port im. Leonida Teligi przywitał sportowców.
Pogoda w trakcie II części Pucharu, czyli podczas minionego weekendu była po prostu cudowna. Słońce, bezchmurnie i bardzo ciepło- to opcja dla turystów i dla żeglarzy- sporo wiatru. Cóż więcej trzeba?
Łącznie w ciągu trzech dni, na kilku trasach regatowych, Komisja Sędziowska przeprowadziła prawie wszystkie zaplanowane wyścigi. Nie było wątpliwości, że po medale sięgną najlepsi.
Dla nas rodziców, naszego klubu, naszego miasta – to chwile chwały.
Odnieśliśmy niebywały sukces! Sukces, w który zaangażowało się dziesiątki ludzi, zawodnicy,Trenerzy, rodzice.
To powód do dumy w pełnym tego słowa znaczeniu. To niewyobrażalna historia, która z racji rangi tej imprezy daje nam niesamowitego” powera” i ogrom satysfakcji.
Brawo, brawo, brawo dla wszystkich medalistów. Niech trwa to jak najdłużej, niech ta dobra passa zostanie z Wami. Zapisaliście się w kartach historii krajowego żeglarstwa.
Wasze szczęście na podium – bezcenne. Brawo!!!
Po złote medale sięgnęli :
Julia Szmit & Hanna Dzik – klasa 420 Open i w klasyfikacji Kobiet MBSW UKŻR Giżycko/ YKP Gdynia
Wojciech Klimaszewski – klasa Laser Radial MBSW UKŻR Giżycko
Miłosz Dołęga Stanisław Dann – klasa Cadet MBSW UKŻR Giżycko
Wracając wczoraj późnym wieczorem do Giżycka zastanawiałem się w jakim kierunku idziemy?
My żeglarze obraliśmy bardzo dobry kurs! Polskie żeglarstwo regatowe i organizacja wiodących imprez regatowych, na najwyższym poziomie.
Media, promocja, bez tego nie jesteśmy w stanie funkcjonować we współczesnym świecie. Potrzebujemy bardzo „pozytywnych komentarzy „, odpowiednich recenzji i dobrych opinii ze strony społeczeństwa, władz miejskich, czy innych środowisk sportowych. Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego jest dobrym przykładem na to, jak umiejętnie wzmacniać Polskie żeglarstwo, w jaki sposób je promować. Przed sobą mamy jeszcze długą drogę, ale wydaje mi się, że idziemy we właściwym kierunku.
Kilka moich fot do obejrzenia :-)
a
 Na koniec kilka zdjęć Jacka i Szymona – Polski Związek Żeglarski
„Gazeta Giżycka” o naszych sukcesach :)
1111