Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Mamy To!!! Julia Szmit & Hanna Dzik Mistrzyniami Świata Juniorów 2016 W Klasie 420!!!!

Brakuje słów, żeby wyrazić co czujemy! Jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi. Otrzymaliśmy potężną dawkę szczęścia.
To niesamowite, po wielu latach ciężkiej pracy, dziś możemy się cieszyć wspaniałym zwycięstwem Julii i Hani. Siedem miesięcy minęło od ich spektakularnej wygranej w Malezji w 2015. To napawa optymizmem. To oznacza, że idziemy w dobrym kierunku!
Na ten sukces pracowało wielu ludzi. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy!!!
Dziękujemy NAJLEPSZYM Trenerom: Pawłowi Nowakowskiemu, Basi Dziekańskiej, Przemkowi Strusiowi, Tomaszowi Figlerowiczowi, Markowi Karbowskiemu, bez Was nie byłoby tego sukces.
Dziękujemy Miastu Giżycko i Powiatowi Giżyckiemu, Burmistrzowi Wojciechowi Iwaszkiewiczowi, Staroście Dariuszowi Drzażdżewskiemu, byłej Pani Burmistrz Jolancie Piotrowskiej, Dyrektorowi MBSW Wojciechowi Cabanowi, YKP Gdynia, Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu, Firmie Energa, Adamowi Liszkiewiczowi,  Milenie Lachowicz, Firmie Zaoli.
Dziękujemy Giżyckiej Grupie Regatowej!
Pamiętajcie! To nasz wspólny sukces!!!
Mistrzostwa Świata w San Remo były pod każdym względem wyjątkowe. Decyzję, że startujemy w grupie Seniorek, podjęliśmy już dawno temu. Pierwszy wyścigi MŚ odbywały się w godzinach popołudniowych, przy lekkiej bryzie. Sześć biegów eliminacyjnych poszło przy słabym wietrze.
Po pierwszym dniu, wiedzieliśmy, że będzie dobrze. Wyścigi 1,5,1 dały dziewczynom prowadzenie.
Kluczowym momentem dla całych regat, była seria finałowa i załoga POL 56008 musiała jednak uznać wyższość starszych rywalek. Ostatniego dnia w sobotę, starty odbywały się przy bardzo silnym wietrze dochodzącym do 25 węzłów. I tu nasza załoga pokazała się z bardzo dobrej strony. Wypracowana przewaga w trakcie całych regat i dobry 11 wyścig, dały bezpieczną 22 punktową przewagę nad Niemkami.
Ostatecznie Julia z Hanią zajmują piąte miejsce, w ogólnej klasyfikacji seniorek. W regatach wzięło udział prawie 90 najlepszych damskich załóg na Świecie. Z przewagą 14 punktów nad Juniorkami z Niemiec, Sofie Schone & Line Johanna Thielemann, J.Szmit & H.Dzik zdobywają tytuł Mistrzyń Świata Juniorów 2016.
Oczywiście w kategorii wiekowej U17, także nie miały sobie równych.
Pełne Wyniki
To jeszcze nie koniec emocji. Już za tydzień następny ważny start na imprezie mistrzowskiej. Za kilka dni Mistrzostwa Europy Juniorów na węgierskim Balatonie.
Trzymamy za Was kciuki. Płyńcie po medal! Niech spełnią się Wasze marzenia.
Good job!!!