Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Końcowe odliczanie… 3, 2, 1 start!!!

Jeszcze tylko kilka dni i rozpoczynamy walkę o medale Mistrzostw Polski. Już w piątek pierwsze wyścigi klas nieolimpijskich.
Jesteśmy w trakcie przygotowań. Cały wolny czas poświęcamy żegludze na akwenie mistrzostw w Górkach Zachodnich. Pracujemy nad techniką i odpowiednim przygotowaniem fizycznym. Kuba z Filipem bardzo ambitnie podchodzą do zadań, ciągle się uczą. Mają jednak skąd czerpać inspirację, niecodziennie ma się możliwość podpatrywania mistrzowskiej załogi, Julii i Hani w akcji. Dobrą radą służą im także starsi koledzy i koleżanki z klubu.
Roboty jest cała masa. Dużo czasu pochłania im praca przy sprzęcie. Główne cele na najbliższe tygodnie to odpowiednie zgranie Teamu na wodzie. Jak na razie nieźle im to wychodzi :)
Wiara w sukces czyni cuda. Jesteśmy pewni, że z takim zaangażowaniem chłopcy szybko nawiążą walkę z krajową czołówką w klasie 420. Ta załoga z dnia na dzień radzi sobie coraz lepiej, wspaniała komunikacja, a przede wszystkim radość z wspólnego żeglowania to klucz do sukcesu. Myślę, że na ich pierwszy wspólny sukces, nie będziemy musieli długo czekać! Potrzebujemy tylko czasu. Plany treningowe mamy bardzo ambitne. Zapowiada się pracowita jesień :)
Mistrzostwa Polski to także ostatnia eliminacja do Mistrzostw Świata Juniorów ISAF w Nowej Zelandii. Swój start na tej imprezie, po dwóch eliminacjach, zapewniła sobie załoga Julii Szmit i Hanny Dzik – Mistrzynie Świata z 2015 roku z Malezji.
Panowie dalej walczą! Realne szanse na start w MŚ mają : Maciek Krusiec z Rafałem Radeckim, Adam Głogowski z Kubą Sztorchem i Paweł z Maćkiem Abramowicze.
Załoga, która sięgnie po tytuł Mistrza Polski jedzie do Nowej Zelandii.
Powodzenia i do zobaczenia w Górkach :)
Kilka fotek z Górek Zach. ( foto Julia Szmit i Trener Paweł Nowakowski)

Baner MP