Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Gala żeglarska – Giżycko 2015

Tradycyjnie jak co roku zakończyliśmy sezon żeglarski symbolicznym opuszczeniem bandery!

Przyszedł czas na podsumowanie wyników i osiągnięć sportowych zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej.

Na Gali nie mogło zabraknąć przedstawicieli giżyckich władz, czyli Wojciecha Iwaszkiewicza Burmistrza Miasta Giżycko, Mirosława Drzażdżewskiego Wice Starosty i Wójta Gminy Giżycko Marka Jasudowicza.
Sama Gala jest dla nas rodziców, zawodników wielkim wydarzeniem. Mamy okazję publicznie w szerszym gronie podzielić się swoimi osiągnięciami i razem cieszyć się z wyników. Osobiście uważam, że jest z czego. Dzięki ciężkiej pracy osiągamy zamierzone cele i coraz wyżej zawieszamy poprzeczkę.
Właściwie, to tak naprawdę wyznaczamy sobie kierunek działań. Nabieramy spida przed nowym sezonem, który i tak nigdy się nie kończy. Zawodnicy przez cały okrągły rok ścigają się na akwenach całej Europy.
Jedno jest pewne, należy spakować sprzęt i przetransportować go w cieplejsze miejsce, bardziej na południe :)
Rok 2015 był dla naszego klubu szczególny. Zawodnicy wywalczyli trzy złote medale Mistrzostw Polski w klasie laser 4,7 – Michał Strupiński i Magda Daniszewska, w klasie 420 – Julia Szmit&Hania Dzik w DN – Wojtek Klimaszewski zdobył brązowy medal i Filip Szmit Ice-opti także brązowy medal.
Julia z Hanią (420), Wojtek (Laser 4.7), Filip (Optimist) –  zwyciężyli także w Pucharze Polski.
O czym to świadczy?

Tylko o tym, że staliśmy się na tą chwilę pierwszą żeglarską ligą w kraju. O tym, że mamy fantastycznych zawodników i dobrych szkoleniowców. O tym, że traktujemy sport naszych dzieciaków bezkompromisowo. Muszę to powiedzieć! Jestem bardzo, bardzo dumny, duma mnie rozpiera. To fantastyczne uczucie, spełnienie marzeń i niech to trwa jak najdłużej.
Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom, trenerom i w szczególności rodzicom. Każdy z Was powinien mieć wielką satysfakcję, powinniście być dumni i szczęśliwi.
Taki ja właśnie jestem. Tak się czuję !!!! Brawo!