Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

65 lat Bazy Mrągowo

Przez trzy dni ponad 300 zawodników ścigało się na akwenie jeziora Czos w Mistrzostwach Bazy Mrągowo. W ten jesienny weekend towarzyszyła na piękna słoneczna pogoda. Było jednak naprawdę bardzo rześko jak na październik. Temperatura oscylowała w granicach -1 do 6 stopni.
W tym roku przypadła 65 rocznica powstania, znanej wszystkim żeglarzom regatowym w Polsce, mrągowskiej „BAZY”.
Pierwsze regaty odbyły się już w latach 60-tych. Jest to więc impreza z wielkimi tradycjami.
Nasz ‚Szmit Sailing Team ‚ z wielkim sentymentem wspomina każde Mistrzostwa. Jeżeli dobrze pamiętam,pierwszy raz zawitaliśmy nad Czos z Wiktorią i jej optimistem 12 lat temu. Jeżeli dzieciaki były na miejscu zawsze obowiązkowo meldowaliśmy się w październiku w Mrągowie. Tymi regatami symbolicznie zamykaliśmy sezon startowy.
To tutaj na jednej trasie ścigają się maluszki na optimistkach i deskach UKS i doświadczeni  żeglarze olimpijskich klas 470 i RSX.
W tym roku mieliśmy swoich reprezentantów :) w klasie 420 Julia i Hania i Bic Techno – Filip.
Komisja regatowa przeprowadziła wszystkie zaplanowane wyścigi. Julia&Hania w kategorii kobiet nie miały sobie równych. Uznały jedynie wyższość załogi męskiej Kalbaska Vladislaw, Svinłski Herman z Białorusi. Na 3 miejscu uplasowała się załoga KS Spójni Warszawa Wiktoria Wróblewska, Karolina Bartoń.
Filipowi należą się wielkie gratulacje za sam start. Zdołał ukończyć wszystkie wyścigi i zajął ostatecznie 29 miejsce. Przygotowania na Bic-u do tych regat pochłonęły całe dwa tygodnie :) Jestem pod wielkim wrażeniem, zresztą chyba nie tylko ja.
Jeżeli chodzi o mnie, to bardzo chętnie tu przyjeżdżam. Kocham tą bieganinę z lornetką na około Czosu. Kocham tą poranną kawę z całą żeglarską rodziną. Długie rozmowy o mijających latach, o żeglarstwie, o przyszłości i planach na najbliższy sezon.

Krótka wzmianka z Mistrzostw Bazy Mrągowo w TVP Olsztyn : http://olsztyn.tvp.pl/22146684/121015
Zapraszam również na mini foto-relację :)

zrobione_KL001zrobione_KL002zrobione_KL003zrobione_KL004zrobione_KL005zrobione_KL006zrobione_KL007zrobione_KL008zrobione_KL009zrobione_KL010