Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Wiosna, czas Start :-)

Już chyba na dobre rozpoczęliśmy sezon treningowy w Kraju. Zresztą już najwyższy czas :)
Za niecałe dwa tygodnie regaty otwarcia sezonu Puchar Pęczniewa. I od razu „z grubej rury” I Eliminacje do Mistrzostw Europy Juniorów.
W chwili obecnej Kadra Narodowa plus jeszcze kilka załóg z Akademii Żeglarskiej PZŻ w klasie 420, intensywnie trenują na akwenie w Pęczniewie.
A mamy co robić! Załoga Julia z Hanią mają ręce pełne roboty. Cały czas pracują nad ustawieniami nowej łodzi. Jest to pierwszy kadłub 420 tego producenta w kraju. Obecnie dzięki Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu, Mistrzynie Świata z 2015 pływają na Mackayu. Szczątkowe informacje jakie do mnie docierają od załogi POL 56008, potwierdzają tylko słuszność takiej decyzji. Mam nadzieję, że już niedługo dziewczyny powiedzą coś więcej na ten temat. Potrzebujemy więcej czasu, by przeanalizować podjęte działania.
Otrzymaliśmy także od naszego Partnera Firmy Zaoli komplet nowych żagli do testowania, za co gorąco dziękujemy.
Dogrywamy ostatnie detale sprzętowe, by w sezonie móc maksymalnie wykorzystać moc tego zestawu. Zapewniam Was, że nie jest to łatwe. Ale to już jest praca Trenera Pawła Nowakowskiego i załogi Szmit&Dzik.
Co do samego rozpoczęcia sezonu to w sobotę spotkała nas wielka niespodzianka i ogromne wyróżnienie. Za szczególne osiągnięcia sportowe i Tytuł Mistrzyń Świata, Julia z Hanią odebrały z rąk Komandora Klubu YKP Gdynia przepiękne statuetki  i fantastyczne nagrody. Za trud, za determinację, za piękną postawę sportową w sezonie 2015.
To jest to!!! To motywuje, zobowiązuje i po prostu „dodaje skrzydeł ” Wielkie Dzięki dla YACHT KLUB POLSKI GDYNIA – To jest Nasz wspólny sukces :)
Sama załoga tak pisze na swoim Fanpage :
Szmit&Dzik 420 POL Girls „….Sezon w Polsce rozpoczęty bardzo miłym akcentem!
W klubie YKP czekał na nas tort i złote (jak kolor zdobytego medalu na Mistrzostwach Świata) statuetki. Dużą niespodzianką były też torby z Musto z logo klubu.
Żbik sklarowany wypłynął z nami na 2-godzinny trening. Było bardzo mało wiatru (można powiedzieć, że prawie w ogóle nie było ), ale za to świeciło piękne wiosenne słoneczko. Jutro o 10:00 planujemy zejść na wodę, prognoza wiatrowa wygląda znacznie ciekawiej, a temperatura nawet do 16st! :)
„…Jesteśmy w Pęczniewie! Wczoraj dojechaliśmy w porze obiadu, więc dopiero po posiłku zeszliśmy na wodę.
Żbik zapoznał się z nowym masztem i super razem współpracują!
Wiatru było wystarczająco (czasami Hania miała możliwość wyjścia na trapez! ) Cały dzień było słonecznie, temperatura do 23st.”
    Ten sezon będzie naprawdę ekscytujący. A co przyniesie rzeczywistość, poczekamy zobaczymy.
Niemniej zmagania naszej załogi Szmit&Dzik dadzą nam Wszystkim-Rodzicom, Trenerom, Przyjaciołom i Kibicom, na pewno potężną dawkę emocji!!!
Byłbym zapomniał :)
Od tego roku Julia Szmit & Hanna Dzik weszły w skład:
VOLVO YOUTH SAILING TEAM POLAND
„VOLVO YOUTH SAILING TEAM POLAND TO ZESPÓŁ NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW W KATEGORII JUNIORA, KTÓRY PRZYGOTOWUJE SIĘ DO STARTÓW W MISTRZOSTWACH EUROPY JUNIORÓW EUROSAF ORAZ MISTRZOSTWACH ŚWIATA JUNIORÓW ISAF
Przygotowanie polskich żeglarzy do Mistrzostw Świata Juniorów ISAF oraz Mistrzostw Europy Juniorów EUROSAF w 2015 r. będzie wspierała firma VOLVO Auto Polska Sp. z o.o., która została partnerem polskiej Kadry Narodowej Juniorów PZŻ. W ramach tej współpracy powstał Volvo Youth Sailing Team Poland (VYSTP), w którego skład weszli:
Radosław Furmański (RS:X)
Agata Barwińska, Magdalena Kwaśna (Laser Radial)
Ewa Romaniuk – (470)
Błażej Ożóg – (Kiteboarding)” – źródło: sport.pya.org.pl
Dziewczyny! Wielkie, wielkie gratulacje. Bardzo mocno Wam dopingujemy. Pamiętajcie „Marzenia się spełniają”
Krótka foto-relacja.

Fot: M. Józefowski