Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

TAK !

Tak! mamy możliwość zapisania się w kartach historii polskiego optimista .
Ty, ja, każdy z nas.
Już dziś rozpoczęły się prace nad Informatorem Polskiego stowarzyszenia Klasy Optimist. Tak jak w poprzednich latach możemy liczyć na profesjonalną obsługę graficzną firmy Photo & Graph Arka Forjasza – serdeczne dzięki Arku.
Bardzo gorąco zachęcam wszystkich optimiściarzy, a także opiekunów i rodziców do napisania kilku zdań o kończącym się właśnie sezonie regatowym. Piszcie o swoich sukcesach, porażkach o marzeniach i planach na najbliższy sezon. Jaki był dla Was ten czas spędzony na optimiście. Warto wspominać. Za kilka lat, daję Wam słowo, że ze wzruszeniem przeczytacie te kilka słów o sobie. Więc…Do roboty :)
Okładkę już mamy, reszta jest w Waszych rękach.
informator
O tym, że zbliżamy się do zakończenia sezonu świadczyć może fakt, że już w ten weekend spotykamy się w Mrągowie na Mistrzostwach Bazy Mrągowo. Standardowo ta impreza odbywa się w październiku. Regatom tym zawsze towarzyszy wspaniała atmosfera i zacięta rywalizacja na wodzie. Wydaje mi się, że są to chyba jedyne regaty w Polsce, gdzie na jednym akwenie i w tym samym czasie ścigają się  klasy olimpijskie, optimistki i deski UKS. Super!
Razem żeglują utytułowani zawodnicy mający w swojej kolekcji medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, a także sześcioletnie dzieci, które dosłownie przed chwilą rozpoczęły swoją przygodę ze sportem.
Cała impreza odbywa się na niewielkim jeziorze Czos, położonym w centrum Mrągowa, dzięki czemu kibice i fani tego sportu mają świetną okazję do oglądania i kibicowania swoim zawodnikom.
Mistrzostwa Bazy Mrągowo stały się swego rodzaju podsumowaniem minionego sezonu. To wielka tradycja, jakże silnie pielęgnowana.
Warto także przy tym wspomnieć, że ‚Baza’ to historia polskiego żeglarstwa. Przez wiele lat swojej działalności wychowała wielu olimpijczyków.
Obecność obowiązkowa! Tam trzeba po prostu być.
Julia & Hania klasa 420
Filip gościnnie BIC Techno :)
mrągowo
Na stronie Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF 27.12.2015 – 3.01.2016 LANGKAWI Malezja
http://www.isafyouthworlds.com/home.php trwa końcowe odliczanie. Do Mistrzostw zostało już tylko 79 dni.
Nasza Topowa 420 Julia & Hania dzięki zdobyczom techniki są w stałym kontakcie z organizatorami :)
instainsta 1