Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Nie tylko żeglarstwem człowiek żyje :)

Dzisiaj w Giżycku rozpoczęły się  XI Zawody pływacie o Puchar Burmistrza Wojciecha Iwaszkiewicza z okazji Święta Niepodległości.Frekwencja fantastyczna, ogromna rzesza  zawodników z różnych części kraju. Zawody giżyckie są imprezą bardzo cenioną w środowisku pływaków. Listy startowe zostały zamknięte wiele tygodni temu. Sam się zastanawiam  co ich do nas ściąga. Wydaje mi się, że atmosfera tych zawodów, ludzie, organizatorzy i wysoki poziom sportowy.
Jeżeli jest tylko opcja Julia z Filipem bardzo chętnie startują na pływalni. Jest to swego rodzaju podziękowanie Trenerowi Piotrowi Gieczewskiemu za wiele lat wspólnych treningów.
Sam Piotr zresztą niejednokrotnie podkreślał, że praca z nimi sprawia mu przyjemność, bardzo ceni ich zaangażowanie i pracowitość.
Nie dane nam jest za często trenować na pełnym gazie i wszystko przebiega jakby na pół gwizdka, ale zawody traktujemy zawsze na 100%. Pełna koncentracja i jazda na maksa. Dzieciaki dają z siebie wszystko i realizują założone cele.
Konkurencją priorytetową jest  dla nich klasyk 50 i 100 i 200 m. To w tym stylu czują się najlepiej. Filip jako dziesięciolatek w klasyku nie miał sobie równych w województwie i był nawet w krajowej dziesiątce. Julia też doskonale radzi sobie na pływalni, z roku na rok poprawia swoje czasy.
Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że kochamy sport ponad wszystko !
mini fotorelacja z zawodów
….i niespodzianka.Kto nas odwiedził w Giżycku ?  Pola Dzik :)

_N9B4845