Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Mistrzynie Świata w natarciu !!

X edycja Regat o Puchar Jeziorska przeszła do historii. Warunki pogodowe w Pęczniewie jak na tę porę roku ekstremalne. Przeraźliwe zimno, do tego dwa dni silnego wiatru zweryfikowały umiejętności sportowców i mocno nadszarpnęły morale zawodników.
Załoga Szmit & Dzik nie pozostawiła złudzeń, kto w tym sezonie będzie rozdawał karty podczas eliminacji. Z bardzo dużą przewagą wygrały całą imprezę- I Eliminację do Mistrzostw Europy, które w tym roku odbędą się na Balatonie-Węgry.
Komisji Sędziowskiej udało się przeprowadzić łącznie 8 wyścigów. Ubiegłoroczne Mistrzynie Świata wygrały 4 wyścigi, a w pozostałych nie wypadły z czołowej czwórki.
Mega dobre pływanie dały Julii i Hani ostatecznie 19 punktów przewagi nad drugą załogą Agnieszki Urbaś i Kasi Romaniuk. Trzecie miejsce i bardzo dobra żegluga, także załogi gdyńskiej Seweryn Wysokiński i Kruczyński Mateusz. Wielkie, wielkie gratulacje.
Co tu dużo pisać!! Piękny hattrick Trenera Pawła Nowakowskiego. Całe podium dla jego zawodników. To było bardzo mocne otwarcie sezonu w kraju.
Już podczas ubiegłotygodniowych treningów na akwenie w Pęczniewie, widać było, że załogi Trenera Pawła po uczciwie przepracowanej zimie, mają niezły „gaz”
Same regaty były przysłowiowym postawieniem kropki nad „i”
Niezmiernie miło jest obserwować progres załóg, które bardzo mocno wchodzą w sezon. Byle tylko ten trend się utrzymał jak najdłużej.
Przed zawodnikami szybka przeprowadzka nad Balaton na Węgrzech. Kilka dni treningów na akwenie zbliżających się Mistrzostw Europy bardzo wskazane. Na koniec trzy dni ścigania  w regatach KEREKED CUP International Youth Cup National ranking event.
Trzymajcie kciuki !
Takie informacje do nas docierały z Fanpage Szmit&Dzik 420 POL Girls :)
„…5 wyścigów za nami. Byliśmy na wodzie 7 godzin. Warunki dość ciężkie: niestabilna atmosfera; silny, porywisty i zimny północno-zachodni wiatr oraz lodowata woda.
Brakowało nam rozpływania po prawie 2 tygodniowej przerwie. Popełniałyśmy sporo błędów technicznych, ale za to starty wyglądały naprawdę dobrze! Na początku nie mogłyśmy znaleźć rytmu zmian. Dopiero w dwóch ostatnich biegach pokazałyśmy nasze 100% :-)
Pływamy (co najważniejsze) równo! Zostały jeszcze 2 dni ścigania i 7 kolejnych wyścigów. Walczymy!
„…Wygrałyśmy w pięknym stylu!”
Fantastycznie! To był piękny weekend w Waszym wykonaniu. :) Pełne Wyniki
Zapraszam na foto-relacje.
Autorka zdjęć: Lidia Zysiak (serdeczne dzięki za możliwość udostępnienia zdjęć)
„Gazeta Giżycka „o naszych sukcesach !
rrr