Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Mistrzostwa Świata Dziwnów 2015.

To już koniec.
W piątek 4.09.2015 zakończyła się najważniejsza impreza roku. Mistrzostwa Świata w klasie optimist. Tak już w życiu bywa, że wszystko co piękne, szybko się kończy. Zostały nam tylko wspomnienia. My rodzice dostaliśmy potężną dawkę emocji, zawodnicy ogromny bagaż doświadczeń.
Już za rok znów spotkamy się na MŚ tym razem w Portugalii :-) trzeba jeszcze tylko wygrać eliminacje 2016. Łatwo nie będzie.
Niestety po trzech dniach eliminacyjnych, tylko Filip Miłoszewski zakwalifikował się do złotej grupy. Tytus, Filip, Paweł pływali w grupie srebrnej, a Wiktor w brązowej.
Ostatecznie Filip zajął 85 miejsce (pełne wyniki: http://2015.sailingnet.pl/dziwnow/results.php?kl=OPTIMIST&p=0&l=en).
Zważywszy na fakt, że to MŚ, nie jest źle. W drodze do domu Fifi powiedział, że zdobyte przez Polaków miejsca, zupełnie nie odzwierciedlają poziomu sportowego zawodników. Stwierdził, że realnie można było atakować pierwszą dwudziestkę. I tego się trzymajmy. Jest to dobry prognostyk na najbliższy sezon.
Wszystkim zawodnikom składam Wielkie gratulacje. Wiktorowi, Tytusowi i Pawłowi pomyślności na nowych klasach regatowych.
Serdeczne podziękowania Trenerom: Przemkowi Strusiowi, Arkowi Komorowskiemu, Arkowi Lenkowskiemu.
Przyjaciele, bardzo wszystkim dziękuję za zorganizowanie Filipowi 13 urodzin. Szczególnie Igorowi Miłoszewskiemu za bezinteresowną pomoc. Dziękuję bardzo.
W komentarzu na FB pod urodzinowym zdjęciem Filipa, jeden z fanów optimista napisał…Bogdan Fabian… Marzenie każdego sportowca – urodziny w czasie Mistrzostw Świata w których się uczestniczy – co prawda z Argentyną nie wyszło, ale później możliwość oglądania na żywo z wody walki najlepszych drużyn o medale – nieocenione doświadczenie. Gratulacje i powodzenia.
Jeszcze wczoraj Filip wspominał urodzinowy tort. Dzięki Wam był bardzo wzruszony, ale jakże szczęśliwy (krótki filmik z urodzin w linku poniżej)

Urodziny Filipa – video

11230722_1051387278235115_7732099682658512646_n
To były wspaniałe dwa tygodnie. Pełne emocji i radości. Mam nadzieję, że w przyszłości  Polska będzie ponownie  gościć najlepszych optimiściarzy na świecie.
Mistrzem Świata został Słoweniec Rok Verderber
Najlepszą drużyną Globu- Singapur

ROK

Sin

fot: Robert Hajduk

Na zakończenie wpisu miły akcent. Fantastyczny reportaż Pawła Pochwały z Mistrzostw Świata Dziwnów 2015. Żeglarskie dzieci.

Paweł Pochwała czynny zawodnik klasy Laser Vice-Mistrz Polski Masters 2015 Laser Radial. Wychowanek Bazy Mrągowo.

Paweł dziękujemy.

…a od czwartku Mistrzostwa Polski Klas Nieolimpijskich. Julia&Hania wystartują w klasie 420 :-) My tam będziemy.

Burgas1

 • 08/09/2015 - 9:46 am

  Paweł Pochwała - To ja dziękuję…
  Są takie tematy, które w TV robią się same.
  I właśnie Optymiściarze w Dziwnowie to był taki temat.
  Pozdrawiam,
  Paweł Pochwała.ReplyCancel