Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Medale Mistrzostw Polski rozdane.

Zakończyła się XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w żeglarstwie. W tym roku gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych był Puck. Świetny sezon startowy Filipa napawał optymizmem, tuż przed samą Olimpiadą. Jednak  tym razem to wiatr rozdawał karty. Przez cztery dni regat wiało niemiłosiernie. Wiatr w przedziale 17-25 węzłów każdego dnia stwarzał dość duże problemy zawodnikom i zawodniczkom.
No cóż, tak czasem bywa. Taki jest właśnie sport. Takie jest żeglarstwo. Piękne, nieprzewidywalne i pełne emocji. Analizując cała imprezę stwierdziliśmy z Filipem, że nic więcej nie dało się zrobić. Apetyt na medal był potężny. Może w przyszłym roku. Następny sezon będzie ostatnim w klasie optimist.
Ostatecznie Filip zakończył regaty na dobrym 10 miejscu. Złoty medal OOM zdobył Michał Krasodomski YKP Gdynia. Wielkie, wielkie gratulacje dla Miśka, Trenera Przemka Strusia i rodziców.
1

fot: Tadeusz Lademann

2

fot: Marek Karbowski

4

fot: Marek Karbowski

Nasza topowa 420 Julia z Hanią zaliczyły dobry start w Mistrzostwach Europy Juniorów w bułgarskim Burgas. Dziewczyny radziły sobie wyśmienicie. Startowały w klasyfikacji open w stawce ponad 90 najlepszych żeglarzy Starego Kontynentu. Ostatecznie zajęły wysokie 38 miejsce, w grupie kobiet 13.
Komentarz Julii z tych regat:
…after 6 days racing in Burgas on Junior European Chamionship we finished at really good 38th position, and 13th in girls classification. Its our first year on 420 and we were probably the youngest team in the gold group!  :-) :-)
The Pinky Pie Crew
Julia&Hania POL55652

Burgas1Burgas2Burgas3Burgas4

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych startów. Dzieciaki wykonały kawał dobrej roboty. Każdy dzień regat dał na ogromną dawkę adrenaliny, a zawodnikom ogrom doświadczenia. Przed nami TOP 1, czyli Mistrzostwa Świata w klasie optimist Dziwnów 2015 i Mistrzostwa Polski Klas Nieolimpijskich Górki Zachodnie.

Już tylko tydzień pozostał do MŚ. W sobotę Filip, Wiktor, Tytus, Paweł i Filip z Trenerem Przemkiem i Trenerem Arkiem przenoszą się do Dziwnowa.

Julia podjęła się wolontariatu. Już nie może się doczekać spotkania z przyjaciółmi z różnych stron świata: od Bermudy po Irlandię.

Pokażemy na co nas stać. Trzymajcie kciuki :-)

tomek

logo