Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Krótkie podsumowanie :)

Puchar Prezydenta Miasta Gdyni w klasie 420 był III Eliminacją do Międzynarodowych Regat Mistrzowskich.
Bezapelacyjnie najlepszym zespołem wszystkich dotychczasowych kwalifikacji, była żeńska załoga Julia Szmit i Hanna Dzik, ubiegłoroczne Mistrzynie Świata Juniorów. Dziewczyny nie pozostawiły złudzeń, kto w tym roku będzie obstawiał główne imprezy! Bardzo mocno zaakcentowały swój udział i potwierdziły bardzo wysoką dyspozycję, wygrywając wszystkie dotychczasowe eliminacje.
W tym sezonie fantastycznie i bardzo równo żeglują: Aga Urbaś z Kasią Romaniuk, Adaś Głogowski & Jakub Sztorch i Maciek Krusiec z Rafałem Radeckim. W przypadku załóg męskich kwestie startów na Mistrzostwach Świata Juniorów nie zostały rozstrzygnięte.
O wszystkim zadecyduje ostatni start podczas Mistrzostw Polski Klas Nieolimpijskich we wrześniu.
Na dzień dzisiejszy załoga POL 56008 Julia & Hania mają kwalifikację na Mistrzostwa Świata w San Remo, na Mistrzostwa Europy Juniorów Węgry Balaton i na Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF w Nowej Zelandii na przełomie roku.
Serdeczne gratulacje dziewczyny!
Co do Pucharu Prezydenta Miasta Gdyni, to regaty rozegrane zostały w kilku klasach: Laser, 420, 470, 29-er. Na starcie stanęło prawie 130 zawodników.
Łącznie udało się rozegrać po 7 wyścigów dla wszystkich klas.
Po niedzielnych wyścigach Julka powiedziała: „…żeglowałyśmy bardzo mądrze. Na całkowitym luzie, bez stresu. To była zupełnie inne pływanie, niż podczas Pucharu PZŻ.
To były dobre regaty. Czułyśmy się bardzo pewnie na Zatoce. „
Dla nas termin tych regat był wyjątkowy. Zbiegł się z urodzinami Julii :)
Tuż po ostatnich wyścigach, w porcie YKP Gdynia przywitaliśmy Dziewczyny urodzinowym tortem.
Ostatecznie z przewagą 17 punktów nad Maćkiem Kruścem i Rafałem Radeckim MKS 2 Warszawa i 20 punktami nad Agnieszką Urbaś i Kasią Romaniuk YKP Gdynia, Julia z Hanią odniosły już trzecie zwycięstwo w tym sezonie.
I jeszcze jedna ważna wiadomość.
W trakcie regat w Gdyni, na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym członków klasy 420, wybrano nowe Władze Stowarzyszenia.
Prezydentem klasy został Paweł Nowakowski 
Vice Prezydentem – Kajetan Dzik
Sekretarz – Katarzyna Dzik
Skarbnik – Jakub Antoniak
KOMISJA REWIZYJNA
Tomasz Szmit
Adam Wysokiński
Agnieszka Łapińska
Serdeczne gratulacje całemu Zarządowi.
Kilka fotek z Gdyni :) źródło www.ykp.gdynia.pl
Gazeta Giżycka o naszych sukcesach :)
ttttt