Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

Kolejna Gala Polskiego Związku Żeglarskiego przeszła do historii!

Centrum Olimpijskie i Polski Związek Żeglarski to idealne połączenie. Bo gdzie, jak nie w PKOL-u, można było podsumować sezon żeglarski 2016.
Sala konferencyjna „pękała w szwach”, to znak, że zainteresowanie tą dyscypliną sportu w Polsce szybko rośnie. I o to nam chodzi!
Na Gali nie zabrakło także przedstawicieli mediów : TVP Sport, PR 3, Wirtualna Polska,  Żagle, TVP. Ludzi związanych ze sponsoringiem żeglarstwa: Volvo Car Poland, Grupa Energa, przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Wielkie słowa uznania należą się Władzom PZŻ, za organizację tego niesamowitego wydarzenia. Było po prostu fantastycznie!
Wśród „Gwiazd” żeglarstwa można był zobaczyć, Małgorzatę Białecką (RS:X K), Piotra Myszkę (RS:X M), Agnieszkę Skrzypulec z Irminą Mrózek Gliszczyńską (470 K) oraz załogę Łukasza Przybytka z Pawłem Kołodzińskim (49-er) Olimpijczyków z Rio, czy też medalistę XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w Klasie RS:X ; Przemysława Miarczyńskiego.
Nie co dzień, przecież mamy okazję spotkać się „face to face” z elitą polskiego żeglarstwa.
My dorośli możemy sobie jedynie wyobrazić, co czują najmłodsi adepci żeglarstwa, widząc swojego Idola, Mistrza. Uczestnicząc w takich imprezach uświadamiamy sobie jak daleką drogę należy przejść „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA” .
Podczas uroczystości uhonorowano najlepszych żeglarzy regatowych, także tych z niepełnosprawnością. Na scenie znaleźli się wspomniani wyżej Olimpijczycy z RIO,a także Paraolimpijczycy Monika Gibes i Piotr Cichocki startujący w klasie Skud 18 na Zatoce Guanabara w Rio. Wyróżniona została także nasza załoga; Julia& Hania, za tytuł Mistrzyń Świata Juniorów w Malezji i San Remo.
Z racji kończącego się sezonu, Dyrektor Sportowy PZŻ – Tomasz Chamera wręczył także powołania do Kadr Narodowych.
Wśród nominowanych nie zabrakło także zawodników Giżyckie Grupy Regatowej:
Julia Szmit& Hanna Dzik, Filip Szmit& Jakub Gołębiowski ( klasa 420), Julia Rogalska,  Wojciech Klimaszewski, Tomasz Trajnowicz (klasa Laser), Amelia Dziąba (klasa Optimist), Ligęza Bartosz& Konrad Ługiewicz ( klasa Cadet)
Serdeczne gratulacje dla wszystkich nominowanych!! Życzę Wam wszystkim spełnienia żeglarskich marzeń.
Jedno jest pewne, takie wydarzenia bardzo zbliżają do siebie całe środowisko. Są oknem na świat dla najmłodszych i promują żeglarstwo jako dyscyplinę olimpijską.
Brawo!!!
Kilka fotek z Gali :)
Oczywiście kto nie był niech żałuje!
I jeszcze jedna wspaniała wiadomość!! W trakcie VIII Pomorskiej Gali Żeglarskiej zostali wybrani najlepsi żeglarze Pomorza.
Wśród zwycięzców znalazły się nasze dziewczyny i otrzymały  „Kryształowe Żagle 2016”
„Pomorską Żeglarską Juniorką Roku 2016 została Hanna Dzik (YKP Gdynia), która wraz z Julią Szmit (UKŻR Giżycko) zostały Mistrzyniami Świata w klasie 420.Czytaj więcej na: www.sport.trojmiasto.pl
I na koniec pozdrowienia z Hong Kongu :)