Blog Sportowy, Żeglarstwo Regatowe » Blog Sportowy

Masthead header

KEREKED International Youth CUP-Balaton 2016

Jakże było miło, gdy na stronie węgierskiego klubu pojawiała się informacja o przyjeździe Polaków nad Balaton.
6
To było swego rodzaju podziękowanie, za to że tak liczna ekipa z  Polski  stawiła się na majowe regaty.
Cel był jeden! Poznać i przetestować akwen zbliżających się Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia  właśnie na Balatonie.
Zaraz po zakończeniu regat o Puchar Jeziorska, Kadra Narodowa w klasie 420 wraz z Trenerem Pawłem Nowakowskim przemieściła się na Węgry.
Kilka dni treningów poprzedziły sam start w Regatach KEREKED CUP International Youth.
Pierwszy dzień zawodów to słaby nierówny wiatr. W tych warunkach udało się przeprowadzić trzy wyścigi.
Julia z Hanią tak skomentowały swój piątkowy start : Fanpage Szmit& Dzik  420 POL Girls
„…Jesteśmy po 3 wyścigach. W pierwszym po słabym starcie nie odnalazłyśmy się na pierwszej halsówce, dopiero na drugim ostrym udało nam się sporo nadrobić. Metę przecięłyśmy na 14 pozycji. W kolejnych dwóch wyścigach świetnie czułyśmy zmiany, dzięki czemu wygrałyśmy obydwa z dużą przewagą. Nastąpiło przebudzenie ze snu zimowego :-) Na prowadzeniu świeża załoga Sewe/Kruku, którzy rewelacyjnie odnaleźli się na akwenie, pływali równo i mądrze. Zajmujemy drugą pozycję, na trzecim Wika z Ulą, czyli
POL  górą!! „
Sobota bez wiatru, za to w niedzielę  12-15 węzłów wynagrodziło długie wyczekiwanie :)
W tych warunkach Julia Szmit& Hanna Dzik POL 55652 nie pozostawiły złudzeń kto rozdaje karty. Wygrały wszystkie trzy zaplanowane wyścigi.
„…od samego początku żeglowało się nam fantastycznie. Popełniałyśmy bardzo mało błędów w przeciwieństwie do naszych rywali. Wszystko zagrało, nawet starty wychodziły nam lepiej. Teraz tylko możemy się cieszyć zwycięstwem. To dobrze rokuje przed zbliżającymi się Mistrzostwami” , stwierdziła Julia :)
Drugie miejsce zajęła załoga Maciej Krusiec i Rafał Radecki,  trzecie Austriaczki Theresa Schiemer i Johanna Schiemer, następnie Austriacy Lorenz Pichler i David Schoh i na piątym Polki Wiktoria Wróblewska z Urszulą Mendys.
 Jedno jest pewne ! Sezon się rozkręca a wraz z nim nasze dziewczyny. Aż miło popatrzeć na tabelę. Pięć wygranych wyścigów i miażdżąca przewaga nad innymi załogami.
Gratulacje dla wszystkich polskich załóg. Pokazaliśmy się naprawdę z dobrej strony. Zresztą wyniki końcowe mówią same za siebie.
Brawo!!
Krótka foto-relacja w obiektywie Julii
Starty Julii Szmit wspiera Miasto Giżycko i Polski Związek Żeglarski